Store A has a deal of 12 oranges for $6.48. Store B has a deal of 5 oranges for $2.65. Which store

Store A has a deal of 12 oranges for $6.48.

Store B has a deal of 5 oranges for $2.65.
Which store has the cheaper price per each orange?
Hint: find the unit rates of both:
price
number of oranges
eeeeee


Leave a Reply

Your email address will not be published.